Facebook Brandweerforum Twitter Brandweerforum






Brandweer

Advetorial



Auteur Topic: Voorschriften onderhoud geboorde put  (gelezen 2591 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline brandpreventje

  • Forumlid
  • ***
  • Berichten: 2.892
  • Geslacht: Man
  • Specialisatie: Bevelvoerder, Schipper, Instructeur, Brandpreventist
  • Bezoek: Brandweer
Voorschriften onderhoud geboorde put
« Gepost op: 10 oktober 2011, 13:20:28 »
Weet iemand wat de eisen zijn aan het "Onderhoud aan een geboorte put"?

Het gebruiksbesluit zegt:
Artikel 2.7.2 Brandkraan en bluswaterwinplaats
1.    Een bij of krachtens de wet of de Wet ruimtelijke ordening voorgeschreven brandkraan of bluswaterwinplaats is onbeperkt toegankelijk voor bluswerkzaamheden.
2.    Een brandkraan en een bluswaterwinplaats als bedoeld in het eerste lid worden op adequate wijze onderhouden.

Brandbeveiligingsinstallties van het NVBR zegt (pagina 46):
12 Elke zes maanden, of zo vaak als nodig wordt geacht, dient het filter van de geboorde put te worden schoongepompt, door gedurende 30 minuten de maximale capaciteit aan de put te ontrekken. Van de werkzaamheden moet een rapport met beproefingsgrafiek worden opgemaakt en bewaard in een logboek van de betreffende geboorte put.

Als ik dit laatste lees moet dit dus een erkend/gecertificeerd bedrijf zijn, bv volgens het EGB.
Brandmeester, bevelvoerder en brandpreventist




 

Over het Brandweerforum

Stichting Fire & Safetyfora

Social Media